iPad a čtečky knih

Jakub | 07.10.2011

Přesně nevím, jestli je vhodné sahat hned po iPadu, sice je základna aplikací 2x větší než Android, ale ty přístroje jsou výrazně levnější. Není nutné sahat po dvoujádrovém přístroji s highendovými vlastnosti kvůli základním lidským znalostem. Kantorka mě naučila číst, psát a počítat i bez elektronického zařízení, spíše si myslím, že naučíte děti k závislosti na této technologii a žádnou hlavní výhodu než interaktivitu nemají. Také jsem v rozpočtu nezaznamenal investici na obaly, to je cca 30tis korun.

Spíš bych si jako už dospělý člověk přál, aby se technikou přimělo děti více číst, tedy hlavně doopravdy a pravidelně číst. Čím dál častěji ze svých zkušeností si uvědomuji ohromné rozdíly mezi škaredou tlustou knihou a čtečkou knih jako je Amazon Kindle aj. Základ bych naučil na knihách, ale dál bych využíval el. čtečku nebo na to rodiče upozornil. Mě by rozhodně přesvědčilo číst knihy potřebné k získání maturitního vysvědčení. Jistě nejsem jediný, kdo si základní literární znalosti doplňoval těsně před maturitou a dále v dospělosti si ťukal na čelo, že o tom a o tom díle nic neví a přitom je tak fascinující.

Přidat nový příspěvek