Nová podoba stránek ZDE

Tyto stránky již nebudou aktualizovány

7. 9. iPad v praxi

Máme tady začátek nového školního roku a opět začínám učit prvňáčky. Natáčím, fotím a vkládám na web. Dění z naší třídy najdete v sekci iPad v praxi.

Reklama na učitele

25. června O prázdninách budu workshopovat pro www.campyoutuberu.cz a požádali mne, abych natočil nějaké krátké reklamní video. No a co jiného může udělat "líný" učitel, než zadat tuto tvořivou a skvělou práci dětem. Bylo to parádní dopoledne.   

Jak to musí tomu třeťáčkovi v hlavě šrotit, aby určil správně slovní druh

Chtěl jsem třeťákům ukázat svůj princip - mou myšlenkovou mapu - jak určit u slova slovní druh. Jedná se o učivo třetí třídy.  Aplikací pro myšlenkové mapy je na iPady mnoho.  Narazil jsem na perfektní aplikaci Mindly, ve které jsem vytvořil svůj myšlenkový pochod (dokonce jsem za to...

Vnitřní orgány v aplikaci Padlet

Poprvé jsme použili digitální nástěnku Padlet.com. Jedná se o jednoduchý on-line nástroj, který umožní vytvářet digitální nástěnku, kterou nasdílíte dětem na web, pošlete odkaz apod a ony mohou do aplikace vkládat obrázky, text, hyperlinky. My jsme to využili na "sklad" veškerých informací o...

Srdce v aplikaci Human Body

Dnes jsme pokračovali ve zkoumání srdce v aplikaci Human body. Děti zkoumaly většinou ve skupinkách. Diskutovaly, zapisovaly.

Heart Cam

18. března Dnešním dnem jsme nakročili k tématu člověk. Srdce, jako alfa a omega člověka jsme zkoumali přes aplikaci Heart Cam. Je potřeba si vytisknout Marker a můžete se pustit do rozšířené reality.  

Zápis ZŠ Nová Bělá

Tak jako každý rok jsme zapisovali nové prvňáčky do základní školy v Nové Bělé. Tak jako každý rok (co jsme nasadili iPady) jsme mimo klasických pomůcek (kostky, molitanová písmena a čísla, pracovní listy, atd.) využili právě iPady. Děti po celou dobu zápisu provázela tři písmena A, E, O....

Tvorba vlastních materiálů

  To učení je fakt paráda. Probíráme vyjmenovaná slova po M. Děti vyhledaly na internetu vyjmenovaná slova, zapsaly si je na papír, označily, kterým nerozumí, vyhledaly si, co daná slova znamenají, navzájem o tom diskutovaly a nakonec si vytvořily svůj didaktický materiál v aplikaci Book...

Stick Around

Aplikace Stick around je perfektní aplikací na třídění, rozdělování, doplňování. V aplikaci vytváříte pracovní listy na doplňování, které jednoduše nasdílíte přes mail, Dropbox nebo Drive. Aplikace je založena na podobném principu jako Move and Match, jenže s tím velkým rozdílem, že učitel...

SAMR model - nutné kroky k promyšlené integraci ICT do výuky

Je až podivuhodné, že se nikde moc nepíše o SAMR modelu. Je pravdou, že informací o tomto modelu integrace ICT do výuky ještě není tolik v českém jazyce. Některé informace o SAMR modelu můžete nalézt na blogu Libora Klubala a na blogu Pepoušův nápadník. O co ve zkratce jde: Název...

Jsem certifikovaným Apple Professional Development (APD) lektorem se zaměřením na iPady ve školství. V roce 2015 mne Apple vybral do programu ADE (Apple Distinguished Educator) a mohu užívat tento titul.

Odborné konzultace

iPady ve výuce

Nabízím odborné konzultace pro práci s iPady ve výuce, podložené svými dlouholetými zkušenostmi, pro školy, které uvažují o zavedení iPadů do výuky nebo je již používají a svou práci chtějí zkvalitnit a posunout vpřed. Provedu Vás procesem od počátečního výběru zařízení, přes synchronizaci, zapojení Apple TV, výběru vhodných edukačních i jiných aplikací až po vytváření a sdílení pracovních listů. Do Vaší školy se mohu dostavit na jednorázovou konzultaci nebo docházet pravidelně.

iPad školení

Již od roku 2011 aktivně využívám iPady ve výuce. Každý žák má svůj iPad (systém 1:1). 

Veškerý popis nastavení iPadu a základní práci s iPadem Vám nabídnu také v podobě iTunes U kurzu, který jsem vytvořil. K tomuto kurzu se budete moci neustále vracet a využívat jej pro práci s iPadem.

... Nabízím školení, ve kterém se podíváme na výhody a nevýhody iPadů, které přinesou konkrétně Vaší škole. 

Více v sekci iPad školení

Školení Google Apps

Ve své třídě využívám Google Apps v propojení nejen s iPady. Proškolil jsem pro firmu Netmail zhruba 300 lidí při implementaci Google Apps do České spořitelny. Nabízím školení, ve kterém vám vysvětlím funkce a výhody Google Apps (licence Google Apps je pro školy zdarma).

Více v Školení Google Apps.

i-school na youtube

PF 2015

PF 2014

PF 2013