24. září

V prvuce se zabýváme ročním obdobím, měsícemi, časem. Stáhli jsme si pracovní list pro Move and Match a přiřazovali jednotlivé názvy měsíců k ročnímu období. Na další týden jsem jim připravil krátký testík v aplikaci Socrative.com. Kvíz je ke stáhnutí pod číslem 12996062.
 

22. září

V prvouce probíráme krajinu. Na začátku hodiny jsme "vyrazili" na výlet. Klasická hra "Na výlet do batohu si přibalím ...". Každé dítě doplňovalo. Kreslili jsme si kopec v aplikaci Sketchbook a popisovali jednotlivé části. Následně si v aplikaci Pic collage děti doplnily obrázky věcí, které je dobré si vzít na výlet. Výslednou práci si následně nasdílely na Disk.

19. září

Jelikož jsme ostravská škola, průmysl bylo téma, které jsem chtěl prozkoumat s dětmi trochu detailněji. Připravil jsem lekci v aplikaci Nearpod, která se zaměřovala právě na tuto oblast. 
Vytvořenou lekci si můžete prohlídnout ZDE. Je potřeba se přihlásit nějakým jménem a lekci si můžete projít stejně jako děti.

8. září

Procvičujeme učivo z druhé třídy. O prázdninách se mi dostala pod ruku pěkná aplikace Zatracená čeština. Využil jsem ji tedy k procvičování tvrdého a měkkého i po tvrdých a měkkých souhláskách. Následoval test ve webové (existuje také na iPad a další zařízení) aplikaci Socrative. Testoval jsem tvrdé a měkké souhlásky.